Подшипник маркет

Швидкісний параметр підшипників

Частота обертання (або швидкість обертання) – це основний швидкісний параметр підшипників. Залежно від форми, конструкції, габаритів та точності обробки підшипників змінюється та їх швидкість обертання. Для вимірювання швидкості обертання використовується тахометр.
Максимальна швидкість обертання підшипника

Розрізняють дві швидкості обертання підшипника:

 • ♻️ максимальна;

 • ♻️ номінальна.

Номінальна швидкість застосовується для пристроїв та обладнання, де швидкість обертання підшипників незмінна протягом усієї роботи. Ця швидкість має залежність від типу мастила і матеріалу підшипника, що використовується, вона визначає момент, коли підшипник перегрівається, це довідкова величина.

Про види підшипників і їх типи читайте у нашій статті ◀

Максимальна швидкість обертання підшипника використовується в обладнанні, де прийнятний режим пуску-зупинки та відбувається часта зміна напрямку обертання. Вона залежить від механічної міцності підшипників, тобто визначає момент деформації.

Значення максимальної швидкості перевищує номінальну, але є типи підшипників, де номінальна швидкість вища (наприклад, шарикопідшипники, що самовстановлюються).

На швидкість підшипників впливають такі фактори:

 • ♻️ форма підшипників (кулькові підшипники мають найвище значення швидкості);

 • ♻️ швидкість підшипників кочення вище за швидкість підшипників ковзання;

 • ♻️ геометричні розміри (підшипники з меншим діаметром мають більшу швидкість);

 • ♻️ конструкція (відкриті є швидше закритих);

 • ♻️ наявність сепараторів збільшує швидкість підшипників;

 • ♻️ підшипники, що мають внутрішній зазор, швидше за підшипники з попереднім натягом;

 • ♻️ точність підшипників та чистота їх обробки;

 • ♻️ використання мастила (для збільшення швидкості застосовують масляне мастило);

 • ♻️ матеріал виготовлення підшипників та сепаратора.

Оцінка максимальної швидкості обертання проводиться за допомогою коефіцієнта швидкості (DN), це твір, де перше приватне – діаметр підшипника, а друге – його номінальна швидкість. Чим він вищий, тим вища максимальна швидкість.

Класифікація підшипників за швидкістю обертання

Їх поділяють за численними параметрами, такими як розмір, форма тіл кочення і т.д. Існує наступна класифікація підшипників за швидкістю обертання:

 • ♻️ нормальна – до 1000 об/хв;

 • ♻️ підвищена – до 10000 об/хв;

 • ♻️ висока – від 10000 об/хв;

 • ♻️ надвисока – від 100000 об/хв.

Підшипники, які мають найвищу швидкість обертання, є: радіально-упорними з маленькими розмірами, самовстановлювані дворядні та інші. До підшипників ковзання швидкісного призначення відносять гідравлічні та пневматичні підшипники. Чим більші розміри діаметра, тим нижча швидкість.

Для підвищення швидкісних параметрів виробники прагнуть змінити їх конструктивні особливості. Використання кераміки при виготовленні кілець і кульок значно збільшує оберти завдяки її твердості. Керамічні елементи мають малу силу тертя та високу міцність.

Вибір мастильних матеріалів відіграє немалу роль у збільшенні швидкості обертання підшипників, вона повинна мати в'язкість і захищати елементи підшипника від корозії.

Як підібрати підшипник за діаметром валу читайте у нашій статті ◀

Використання перших двох видів підшипників досить поширене, це сільське господарство та промисловість. Високошвидкісні підшипники застосовують у промисловості для швидкісного обладнання (вентилятори, насоси, електродвигуни). Надвисокошвидкісні підшипники використовуються в обладнання літаків, ракет, військової техніки та інших пристроях.

Для певного обладнання потрібен певний вид підшипника, який буде підходити по всьому параметру та забезпечить його безпечною та довготривалою роботою.

Наш інтернет магазин підшипників пропонує широкий асортимент підшипників за ціною виробника. Швидка доставка здійснюється по всій території України кур'єрськими службами. Унікальний підбір підшипників дозволить замовити будь-який корпус для підшипника без жодних труднощів.

Популярні товари

підшипник кульковий радіальний
підшипник кульковий радіальний
підшипник кульковий радіальний
підшипник кульковий радіальний сферичний
підшипник кульковий радіальний сферичний
підшипник кульковий радіальний сферичний
підшипник радіально-упорний кульковий
підшипник радіально-упорний кульковий
підшипник радіально-упорний кульковий
підшипник упорний кульковий
підшипник упорний кульковий
підшипник упорний кульковий

Другие новости

01.05.22
Як підібрати підшипник по діаметру валу

Як підібрати підшипник по діаметру валу ♻️ Дізнайтесь як підібрати підшипник по діаметру валу ♻️ Важлива інформація ♻️ На нашому сайті

01.05.22
ПІДШИПНИК-МАРКЕТ - офіційний партнер NKE (Австрія) 2

Наша компанія "ПІДШИПНИК-МАРКЕТ" стала офіційним партнером NKE (Австрія) в Україні. Це дозволяє гарантувати справжність підшипників NKE на території України.

31.10.21
Підшипники NSK: як відрізнити підробку

Як перевірити дійсність підшипника NSK? ♻️ Детально про підшипники NSK та як відрізнити підробку ♻️ У нашому огляді ♻️ На сайті

google-site-verification: googlef0e03616bc2a678d.html